Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 16.10.2018, 20:09

Сайт Малокомишуваської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Часи
Категорії розділу
Мої файли [0]
Поточна діяльність [0]
Документи щодо поточної діяльності
ДПА [1]
Шкільне ДПА
Виховна робота [0]
Виховна робота в школі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » ДПА

Особливості ДПА 2018
09.01.2018, 11:18

Нормативно-правовi документи


Наказ Мiнiстерства освiти i науки України № 1547 вiд 30.12.2014 "Про затвердження Положення про державну пiдсумкову атестацiю учнiв (вихованцiв) у системi загальної середньої освiти"(drive.google.com/file/d/0B4cH1Xj04ccsRUFJN1lzNG5CRlk/view?pli=1)
Електроннi збiрники завдань державної пiдсумкової атестацiї учнiв 4-х, 9-х та 11-х класiв загальноосвiтнiх навчальних закладiв osvita.ua/school/40525/

- Закон України «Про загальну середню освіту»

- Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 №1547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2015 за №157/26602

- Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за №924/27369

- Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.2015 №306, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31.03.2015 за №354/26799

ДПА У ФОРМІ ЗНО

У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю іноземну мову:

  • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Також у 2018 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

У 2008–2009 роках результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 1–12 балів було зараховано випускникам загальноосвітніх навчальних закладів (далі – випускники) як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Починаючи з 2015 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання для випускників знову зараховують як оцінки за ДПА. У 2015 році як оцінку за ДПА випускники могли зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (частина з української мови). У 2016 році – з двох навчальних предметів: української мови і літератури та математики або історії України (за вибором учасника).

У 2017 році як оцінки за ДПА зараховували результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів: українська мова і література (частина з української мови); математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, російська, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Особливості ДПА у 2018 році

ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи.

Плани на майбутній рік не можуть не стосуватися вагомою частиною життя багатьох з нас – школи. Хтось готується до переходу в старші класи, хтось шукає інформацію для рідних і дітей. Як би те ні було, інформація про ДПА-2018 стане в нагоді багатьом. Отже, про те, якими будуть підсумкові іспити, скільки предметів здавати на ДПА в 2018 році, які з предметів будуть обов’язковими, і багато іншого – в нашій статті.

На зміну радянській системі, за якою готували учнів, в країні вводяться нові підходи. Ті, хто закінчуватиме школу, здаватимуть ДПА в 2018 році безпосередньо у формі ЗНО. Рішення міністерства освіти стосується також дітей, що переходять у старші класи. Тестування з обов’язкових предметів не скасовуватимуть, та крім них ще додасться іноземна мова.

Атестація, поширюватиметься не тільки на учнів, що прощатимуться з середньою школою, але й на тих, хто закінчують лише молодшу. На іспиті діти писатимуть контрольну роботу, а не складатимуть тести.

ЧИ СКАСУЄТЬСЯ ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Обговорення на тему чи потрібна ДПА взагалі, тривають вже досить довго. Вона не буде проходити разом з незалежним оцінюванням, як це відбувалося в 2017, але в найближчий час скасовувати атестацію не планується.

Рішення про те, яким буде ДПА в 2018 році, ще не прийнято. Проте, вже відомо, що школярі вибиратимуть дисципліни, котрі хочуть складати. Предмети можуть бути як з технічної,так і з гуманітарної сфери.

Змінилися правила щодо атестування іноземної мови. Тестування рівня знань залишається таким, як і було. Додається перевірка того, як учень сприймає завдання на слух. Він має відповідати на питання, що ставитимуться по уривку оповідання, котрий почує.

Для дітей з фізичними вадами підбиратимуть заклади, де будуть встановлені спеціальні пристрої. Учні, у котрих є проблеми із зором зможуть користуватися тестами, що надрукують шрифтом Брайля. Реформа, що впроваджуватиметься в освіті, передбачає відповідність ДПА 2018 стандартам, якими користуються навчальні заклади європейських країн.

Державні законодавці вважають, що перевірка знань, отриманих у школах, в у вигляді тестування, дасть змогу зменшити корупцію, до всіх учнів ставитимуться однаково.

ВИБІР НАВЧАННЯ ПІСЛЯ ЗНО

Діти мають складати обов’язкові дисципліни, а також атестуватися з тих предметів, котрі необхідні для того, аби вступити до Вишу. Від того, які підсумки матиме учень залежить, чи буде він далі навчатися у школі, чи здобуватиме освіту у ліцеї, по закінченню котрого планує стати студентом університету чи інституту. Другим напрямком, що можливо обрати за результатами ЗНО, служить вступ до ліцею, де готують робітників з кваліфікаційними розрядами.

Третім варіантом є вибір коледжу, де отримують освіту молодшого спеціаліста, котрий працюватиме на виробництві та у сфері послуг. Маючи диплом, кожного з цих закладів, вступають до Вишу.

ОСНОВНІ ДИСЦИПЛІНИ

Школярі та їхні батьки вже зараз цікавляться, які обов’язкові предмети для здачі ДПА в 2018 році.Міністерство освіти вирішило, що учням потрібно складати літературу та рідну мову, а саме українську, й математику. Ще одну дисципліну дозволяється обиратиме самостійно в залежності від майбутнього фаху. Не обійдеться також без оцінювання знань з англійської.

Діти, що закінчуватимуть 9-ті класи можуть зупинитися на складанні додаткових предметів у вигляді:

§ історії;

§ географії;

§ біології;

§ іноземної мови.

Не забороняється робити вибір на користь хімії або біології чи таких іноземних мов як іспанська, німецька, російська та французька.

В залежності від того, скільки буде отримано балів, переходять:

§ у десятий клас;

§ у ліцей;

§ у коледж.

Аби вступити до Вишу потрібно пройти конкурс, що залежить від обраного фаху та навчального закладу. Найбільший він за на юридичний факультет та за спеціальністю міжнародних відносин.

ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНЮВАННЯ

Абітурієнти, що готуються до вступу у Виші, запитують чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2018 році, чи має намір міністерство освіти скасувати такий вид оцінювання. Запропонована система лише вдосконалюватиметься. Вимоги до школярів збільшуватимуться. Завдяки нововведенням планують визначати справжній рівень знань абітурієнтів.

Сертифікат, котрий видається за підсумками ЗНО, буде дійсний лише рік, а не три, як було раніше. В цей період їм можна скористатися би вступити до Вишу. Якщо абітурієнт не став студентом, то на нього знову чекає незалежне оцінювання по обов’язкових дисциплінах та обраному предмету. ЗНО передбачене для учнів, котрі закінчують дев’ятий клас та йдуть зі школи до коледжів, що мають акредитацію першого або другого ступеню.

Програма екзаменів для цих дітей планується подібній тій, за якою проводилося оцінювання випускників одинадцятих класів. Тестування матиме не один, а два рівні. Школярі здаватимуть геометрію та алгебру, котру вивчають у 9-ти річній школі. Їх також очікує іспит з української літератури та мови.

ПРОБНЕ ТЕСТУВАННЯ

Декілька років тому незалежне оцінювання вдавалось проходити всім, хто на нього записався, тому ще не був передбачений мінімальний бал, який мав набрати учень. Нова система враховує цей недолік. І сертифікат отримати стане значно важче.

Згідно з інформацією, що надає статистика, число тих, то не зміг переступити поріг ЗНО, досить значне. Дев’ять відсотків випускників у 2016 році не впоралися з українською мовою, 15 показали, що не знають історії рідного краю. Певна річ, що у таких абітурієнтів документи на вступ до Вишу не приймуть.

Тепер дозволяється проходити пробне тестування, але за цю послугу потрібну платити гроші. Скільки це коштуватиме в 2018 ще невідомо. Зараз складання іспиту з однієї дисципліни обходиться у 120 грн.

Зареєструватися на таке оцінювання школярам потрібно до кінця березня, бо пробне ЗНО має відбутися не пізніше ніж за півтора місяця до дати основного тестування. Попередні іспити складаються з української та іноземної мов, математики, фізики та деяких інших дисциплін. Вони допомагають виявити проблеми та підігнати той матеріал, в котрому виявлені незадовільні знання.

Сертифікат, отриманий за результатом проходження ЗНО, необхідний для того аби можна було навчатися далі у Виші. Починаючи з 2017 зменшується кількість заяв, що дозволяється подавати до інституту чи університету.

У 2018 планується скасувати прийом документів на рівень молодшого бакалавра та спеціаліста. Пільговики не вступатимуть поза конкурсом, а передбачається декілька видів квот. Змінюється система формування балів для тих учнів, що збираються вступати у Виші.


Категорія: ДПА | Додав: Irina
Переглядів: 26 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz